Notice: Undefined offset: 1 in /home/regbrand/public_html/web/wp-content/plugins/arforms/core/controllers/arrecordcontroller.php on line 6646

Notice: Undefined offset: 1 in /home/regbrand/public_html/web/wp-content/plugins/arforms/core/controllers/arrecordcontroller.php on line 6646

اهمیت تنظیم موضوع فعالیت صحیح چیست؟

| هوشمندانه انتخاب کنید |

بعد از انتخاب نام برای شرکت، گام دوم، تهیه و تدوین شرکتنامه می‌باشد که شرایط و ضوابط را برای تحقق موارد قانونی و اهداف شرکت تبیین می‌کند. لذا تنظیم دقیق و صحیح این مورد، بسیار ضروریست و استفاده از تجارب نیروهای متخصص در این حوزه بسیار راهگشا خواهد بود. تعیین موضوع فعالیت منطبق با نظرات شرکا شرکت یا موسسه تنظیم می‌شود. بند دوم اساسنامه، تبیین کننده موضوع فعالیت می‌باشد که حدود اختیارات و عملیات را مشخص می‌کند و فعالیت خارج از چارچوب موضوع فعالیت تبیین شده، مجاز نیست.

به زبان ساده تر، هیات مدیره و مدیران شرکت اجازه استفاده از سرمایه شرکت یا موسسه را در راستای فعالیت‌های خارج از موضوع فعالیت مصوب ندارند.

بصورت کلی می‌توان شرکت‌ها را بر اساس موضوع و نوع فعالیت به دو دسته تقسیم کرد:

 1. شرکت‌های شکلاً تجاری:
  شرکت‌هایی هستند که بدون در نظر گرفتن موضوع فعالیت، تجاری لحاظ می‌شوند، نظیر شرکت‌های سهامی که ممکن است دارای فعالیت تجاری نیز نباشد.
 2. شرکت‌های موضوعاً تجاری:
  این نوع شرکت‌ها در راستای تجاری تلقی شدن، ملزم به انجام تجارت و فعالیت در این حوزه دارند. نظیر شرکت‌های فعال در زمینه تعاونی مسکن که در جهت تهیه مسکن برای اعضای صندوق یا تعاونی، اقدام به ساخت و ساز و فروش مسکن می‌کنند.

شرایط عمومی موضوع شرکت

 1. مشخص و واضح بودن موضوع و اهداف شرکت
 2. فانونی بودن موضوع و اهداف شرکت
 3. موضوعات ملزم به دارا بودن مجوزهای مربوطه

با توجه به بروزرسانی دائمی قوانین و مقررات ثبت شرکت، بهترین راه استفاده از تجربه مشاوران متخصص در این حوزه است. کارشناسان حقوقی تهران ثبت، پاسخگوی سوالات ثبتی شما هستند. همچنین با استفاده از اپلیکیشن تهران ثبت، می‌توانید در هر ساعت از شبانه روز، درخواست‌های خود را بصورت آنلاین، ثبت، مدیریت و پیگیری نمائید.

متنی در اینجا قرار خواهد گرفت. متنی در اینجا قرار خواهد گرفت. متنی در اینجا قرار خواهد گرفت. متنی در اینجا قرار خواهد گرفت. متنی در اینجا قرار خواهد گرفت. متنی در اینجا قرار خواهد گرفت. متنی در اینجا قرار خواهد گرفت. متنی در اینجا قرار خواهد گرفت. متنی در اینجا قرار خواهد گرفت. متنی در اینجا قرار خواهد گرفت. متنی در اینجا قرار خواهد گرفت. متنی در اینجا قرار خواهد گرفت.

با توجه به تغییراتی که در خصوص تنظیم موضوع فعالیت شرکت و نیز ابلاغات مربوط به این بخش اعمال می‌شود، مدارک و شرایط اقدام بسته به هر کیس متفاوت خواهد بود. لذا بهترین راه برای کسب اطلاعات دقیق و بروز، استفاده از مشاوره کارشناسان تهران ثبت و یا ثبت درخواست از طریق وبسایت یا اپلیکیشن تهران ثبت می‌باشد.

جهت تماس با مشاوران برتر، اینجا کلیک نمائید. همچنین اطلاعات تماس با تهران ثبت در این صفحه، در دسترس شماست.

 • 1 روز

  مشاوره و تنظیم موضوع

  اولین گام مشاوره تخصصی و تهیه پیش نویس موضوع فعالیت با حداقل مجوزها می‌باشد.

 • 1 روز

  انطباق درخواست با استعلام

  بر اساس نیاز شما، تغییرات و پیشنهادات لازم از سوی کارفرما اخذ و اقدام خواهد شد.

 • 5 روز

  تکمیل مدارک نهایی و ثبت درخواست

  پس از تکمیل مدارک، درخواست نهایی شما ثبت در سیستم شده و وارد بخش کارشناسی می‌گردد.

 • 30 روز کاری

  اخذ پاسخ

  بسته به نظر کارشناسان و تعداد پرونده در دست اقدام ایشان، نتیجه نهایی پیگیری و اعلام خواهد شد.

ذخیره PDF این صفحه

چرا، چگونه، چه زمان

هوشمندانه‌تر، هدفمند‌تر و سریع‌تر

همه خدمات، یکجا

تمام خدمات ضروری شما کنار هم

کلیه خدمات ثبتی، حقوقی و مالی شرکت‌ها، موسسات و افراد، بصورت کاملا تخصصی در یک مجموعه متخصص ارائه می‌شود. خدمات تهران ثبت، شفاف، مشخص و کارآمد نزد شماست.

پادکست صوتی

پادکست‌های صوتی مفید

فایل‌های صوتی آموزشی به منظور ارتقاء دانش و بروز شدن اطلاعات شما، تهیه و همواره در وب‌سایت تهران ثبت در بخش پادکست صوتی بارگذاری می‌شوند. جهت استفاده از آنها، کافیست اینجا کلیک کنید.

پادکست ویدئویی

ویدئوهای آموزشی تخصصی

ویدئوهای آموزشی به منظور ارتقاء دانش و بروز شدن اطلاعات شما، تهیه و همواره در وب‌سایت تهران ثبت در بخش پادکست ویدئویی بارگذاری می‌شوند. جهت مشاهده آنها، کافیست اینجا کلیک کنید.

دارنده رتبه نخست ثبت شرکت‌ها در ایران

دارنده رتبه نخست ثبت شرکت‌ها در ایران

تهران ثبت به واسطه سال‌ها تجربه موفق، دارا بودن کارشناسان مجرب حوزه امور ثبتی، رعایت ایزوهای ثبتی و دریافت الواح و تندیس‌های مختلف، به معتبرترین و باکیفیت‌ترین ارائه دهنده خدمات ثبتی تبدیل شده است.

رضایت‌مندی مشتریان

رضایت‌مندی مشتریان

با استفاده از بروزترین نرم‌افزار اختصاصی مدیریت امور ثبتی، اپلیکیشن مدیریت امور ثبتی، اتوماسیون پیگیری پرونده و توجه به نیازهای مشتریان، موفق به اخذ بالاترین حد رضایت مشتریان از خدمات دست یافته‌ایم.

گارانتی بهترین قیمت ها

گارانتی بهترین قیمت‌ها

یکی از دغدغه‌های اصلی کاربران در هر بخشی، قیمت تمام شده خدماتشان است. تهران ثبت با شفاف‌سازی هزینه‌ها از صفر تا صد، این نگرانی مهم را از پیش روی شما کاربران گرامی برداشته است. هم اکنون اقدام کنید!

5 نکته طلایی ثبت برند

نکات ضروری ثبت برند و علامت تجاری بصورت تخصصی - تهران ثبت

تهران، میدان ونک، نبش خیابان ونک، برج اداری آسمان ونک، طبقه ششم، واحد ۶۰۱ الی ۶۱۱

تلفن سامانه ۴۳۹۰۲۰۰۰-۰۲۱ (۱۲۰خط)

پیامک ۰۲۱۴۳۹۰۲۰۰۰

ساعات کاری
شنبه الی ۴شنبه: ۹-۱۷
۵شنبه: ۹-۱۳
info@tehransabt.com
اینستاگرام تهران ثبت

 • ثبت شرکت
 • ثبت تغییرات
 • تنظیم صورتجلسات
 • افزایش و کاهش سرمایه
 • استعلام آنلاین برند
 • ثبت نام تجاری
 • مدارک مورد نیاز ثبت برند
 • مقررات ثبت بین المللی
 • قوانین ثبت لوگو
 • تنظیم ترازنامه
 • نصب و راه اندازی نرم افزار
 • امور مالی و مالیاتی شرکتها
 • تحریر دفاتر قانونی
 • اخذ دفاتر پلمپ